Budapeşte Temsilcisi olarak görev yapan  Büyükelçi Arif Altay´ın yaş haddinden emekli olması nedeniyle Budapeşte Temsilciliĝimizde 7 Ocak tarihinde bir veda töreni düzenlenmiştir. Duygulu anların yaşandığı törene, TC Budapeşte Büyük Elçiliĝi Müsteşarı ve ataşeleri, elçilik personeli yanında Diplomatlar , Budapeşte Yunus Emre Kültür Merkezi temsilcileri, TİKKA Budapeşte Müdürü ve heyeti, işadamlari ile Macar vatandaşları da katılmıştır.

Budapeşte Temsilcisi Büyükelçi Altay törende, yaptiĝı konuşmada, Macaristan resmi makamlarına Temsilciliĝimizin kuruluş aşamasındaki iş birliklerinden dolayı teşekkür ederek ikili ilişkilerin geliştirilerek ileriye taşınması hususundaki görüşlerini ortaya koymuş ve temsilciliğimizin kuruluş süreci ve faaliyetleri hakkında bilgi vermiştir. Yurt Dışında olan TC Büyük Elçisi Şakir Fakılı adına plaket takdim ederek konuşma yapan  Büyükelçilik Müsteşarı Alattin Temür iyi dilekler temennisinde bulunmuştur. Temsilciliğimiz ikinci sekreteri Hakan Aksoy tarafından da anı palketi takdim edilmiştir.

1983 Tarihinde Dışişleri Bakanlığına Meslek memuru olarak katılan Altay, Bakanlık içerisinde değişik kademelerde ve yurt dışında ise ;  Londra Temsilciliğinde Konsolos, Ankara Büyükelçiliğinde Elçi Müsteşar, İstanbul’da Başkonsolos olarak hizmet etmiş, Katar ve Budapeşte temsilciliklerimizin  kuruluşunu gerçekleştirmiş ve temsilci olarak bu merkezlerimizde görev yapmıştır. Aynı zamanda İzmir konsolosluğumuzun ve Kuveyt Temsilciliğimizin kuruluş çalışmalarını da üstlenmiş, birçok Uluslar arası toplantılarda ülkemizi temsil etmiştir.