Jozsefvaros Belediyesi himayesinde faaliyet gösteren Budapeşte Bayrak Müzesi (Zaszlo Muzeum) bünyesinde üç aylık zaman aralıklarıyla düzenlenen ülke tanıtımı günlerinden biri olan ”Kamboçya – Harikalar Krallığı” isimli etkinlik 1 Aralık 2015 günü bahsekonu müzede gerçekleştirilmiştir. Temsilciliğimize yapılan davet üzerine etkinliğe Budapeşte Temsilcimiz Sayın Arif Altay ve Bakanlığımız II. Sekreteri Hakan Aksoy katılmışlardır.

Etkinlik için müzeye gelen konuklar Müze Müdürü Balogh Laszlo tarafından karşılanarak müzenin ülke bayrakları ile donatılmış salonunda bir süre misafir edilmişlerdir. Müzede diğer ülke bayrakları ile birlikte sergilenen ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş tarafından müzeye armağan edilen bayrağımıza katılımcıların ilgi gösterdiği müşahade edilmiştir.

Etkinliğin sergilendiği ikinci salonda devam eden program uyarınca Jozsefvaros Belediye Başkan Yardımcısı Bayan Peter Santha açılış konuşmalarını yapmış, Kamboçya Turizm Bakanlığı Macaristan Turizm Temsilcisi Dr. Rudolf Sardi ile Macaristan – Kamboçya Ticaret Odası Kıdemli Danışmanı Dr. Istvan Teszler tarafından sunumlar gerçekleştirilmiş olup, geleneksel Kamboçya dansı gösterisi ve sonrasında verilen resepsiyon ile etkinlik sona ermiştir.